Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Piecyk wolnostojący na drewno i jego atuty

Coraz częściej możemy usłyszeć pytanie o to, czy mamy prawo oczekiwać, że piecyk wolnostojący będzie w stanie zastąpić tradycyjny kominek. Okazuje się przy tym, że istnieją duże szanse na realizację takiego stanu rzeczy, jest to bowiem rozwiązanie wcale nie mniej wydajne, które dobrze sprawdza się jako źródło dodatkowego ogrzewania nawet tam, gdzie mamy do czynienia z niewielkim metrażem, a więc nie możemy pozwolić sobie na klasyczny kominek.

piecyk wolnostojący na drewnoOczywiście, porównywanie takich piecyków z klasycznymi kominkami zawsze będzie trochę nieścisłe, piecyki nie są bowiem w stanie zagwarantować nam równie dużej ilości ciepła. Nie można za ich pośrednictwem samodzielnie ogrzewać mieszkania, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby cieszyć się nie tylko charakterystycznym dla nich atrakcyjnym wyglądem, ale również z widoku wesoło płonącego ognia.

Sam zakup piecyków jest satysfakcjonujący również dlatego, że nie mamy podstaw do tego, aby obawiać się braków i to zarówno w przypadku wzornictwa, jak i kolorystyki. W sprzedaży dostępne są między innymi piece uniwersalne sprawdzające się bez względu na rodzaj wnętrza, do którego trafią, możemy jednak liczyć również na takie, które znajdą dla siebie miejsce nawet w najbardziej gustownym salonie. Nie ma też żadnych ograniczeń odnoszących się do wielkości rozwiązania, w które chcemy zainwestować.

wkłąd kominkowy na drewnoNajmniejsze z piecyków to propozycje wielkości odkurzacza, można więc umieszczać je tam, gdzie nie można nawet marzyć o klasycznym palenisku. Największe to z kolei rozwiązania nawet kilkumetrowe. Okazuje się przy tym, że bez względu na wielkość piecyka, nie ma potrzeby montowania go na stałe. Wiele osób chwali rozwiązania tego typu właśnie dlatego, że można traktować je tak, jak traktuje się meble zabierając piecyki ze sobą wówczas, gdy pojawi się konieczność opuszczenia domu. Na uwagę zasługuje też coraz bardziej powszechna obecność dużych i przeszklonych drzwiczek.